گرانول هاي پلاستيکي گلوله هاي پلاستيکي کوچکي هستند که در ماشين هاي قالب ريزي و سازه هاي مختلف پلاستيکي شکل مي گيرند و به انواع مختلف قطعات تبديل مي شوند.

دستگاه هاي قالب گيري پلاستيک (شامل انواع خطوط اکستروژن و تزريق و غيره) به گونه اي طراحي شده اند که ورودي هاي آنها به بهترين شکل مانند توپ هاي پلاستيکي کوچک شکل مي گيرد.

مواد پلاستيکي بازيافت شده که آسياب شده و داراي ورق يا گوشه هاي تيز هستند به راحتي در قايق ورودي اين ماشين ها قابل استفاده نيستند و البته زمان اختلاط به دليل اندازه آنها هميشه يکنواخت نيست. آنها ترکيب غير يکنواخت دارند.

بنابراين مصرف کنندگان اين مواد ترجيح مي دهند موادي مانند مواد اوليه جديد را به صورت گرانول يا گلوله هاي پلاستيکي کوچک خريداري کنند که اين کار با خطي به نام خط توليد گرانول انجام مي شود.

اين خطوط به دو روش کار مي کنند:


روش اول: خطوط توليد گرانول رشته ايتوليد دانه هاي رشته اي که ساخت آنها راحت تر است و معمولاً در ايران مورد استفاده قرار مي گيرد ، روشي است که پلاستيک ها پس از ذوب شدن در اکسترودر به داخل رشته ها ذوب مي شوند و از طريق هاي في عبور مي کنند. آنها يک استخر آب را درون يک آسياب کوچک عبور داده و پس از خرد شدن خشک مي کنند.

روش ساده است اما دانه هاي توليد شده شبيه به گرانول مواد اوليه نيستند و داراي گوشه هاي تيز و خرده هاي پلاستيکي هستند.

خود خط نيز ناپايدار است و رشته ها به طور مداوم بريده مي شوند و به يک عملگر تمام وقت احتياج دارند.


روش 2: خطوط توليد گرانول خشکدر اين روش پلاستيک هاي خرد شده پس از ذوب شدن در اکسترودر از سوراخ هاي ريز خارج مي شوند و از داخل عبور مي کنند و با يک تيغه که با سرعت زياد برش داده مي شود به روشي مشابه ذوب مي شوند. در عين حال توسط مکنده مکنده شده و با عبور از مسيرهاي لوله خنک و خشک مي شود. سپس با وارد شدن به مخزن بزرگتر ، فشار افت مي کند و در نتيجه افت فشار گرانول هاي سنگين تر به قسمت زير مخزن مي افتند و هوا از آن بيرون مي آيد.

ماشين آلات آن نياز به دقت بيشتري دارند و در قسمت هاي مختلف آن بايد از کنترل از راه دور استفاده شود ، در کل قيمت اين خط بالاتر است اما گرانول هاي توليد شده بسيار شبيه به خريداري شده از پتروشيمي ها و خود خط توليد در آن زمان هستند. کار کاملاً پايدار است.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نفيس24 نمايندگي محصولات ال جي و سامسونگ Erica Kevin Bryan Jessica Jamie دانلود آهنگ جديد ايراني Michael پايگاه خبري محله طرشت web bahid